"Dzień dziś jesienny, radosny i miły,

jak pełna owoców misa.

Dzień dziś słoneczny, wesoły, serdeczny,

bo myśl nasza wdzięcznością się wypełniła".

Tymi słowami rozpoczął sie uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej - popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. W tym dniu w sposób szczególny, uczniowie okazali wdzięczność pedagogom i pracownikom naszej szkoły składając najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywaną im na co dzień. W uroczystym apelu wystąpili uczniowie, którzy zachwycili publiczność swoimi talentami. Recytowali wiersze, przedstawiali pełne humoru scenki z życia szkoły oraz grali na instrumentach - Kacper Poloszyk - pianino, Artur Lipowy - perkusja. Na zakończenie uczniowie klasy V wykonali na fletach tradycyjne "Sto lat" przy akompaniamencie perkusji i pianina oraz wręczono pracownikom szkoły i zaproszonym gościom kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców. W tym dniu pamiętaliśmy również o tych , którzy przed laty pracowali w naszej szkole - zapalając na ich grobach znicze.

Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor Daniel Piasecki , który złożył wszystkim zgromadzonym życzenia oraz podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu.