Oszczędzamy w SKO

Dnia 9 lutego br. na piątej lekcji odbył się konkurs SKO klas I – VI SP i I – III G., a   10.02.2009r. apel z okazji 10-lecia istnienia w naszej szkole kasy oszczędnościowej.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dziewięć grup po trzech uczniów z każdej klasy. Każda grupa dostała do rozwiązania krzyżówkę na temat oszczędzania oraz zadania matematyczne.
W kategorii klas I – III rywalizacja była bardzo wyrównana, wszystkie 3 klasy zdobyły równą ilość punktów. W klasie IV – VI poziom był już nieco wyższy, klasy V i VI zajęły równorzędnie pierwsze miejsce, a klasa IV drugie. W Gimnazjum natomiast, zadania były już na bardzo wysokim poziomie i tak pierwsze miejsce zajęła klasa IIG, drugie IIIG, a trzecie IG.

Image    Następnego dnia odbył się apel. Widowisko rozpoczęło się od występu uczniów klasy V, którzy przypomnieli system naszego oszczędzania. W trakcie występu zostały ogłoszone wyniki konkursu, który odbył się dzień wcześniej. Każdy z uczestników został obdarowany drobnym upominkiem. Kolejnym punktem programu był Quiz, w którym uczestniczyli nasi koledzy. Pani Edyta Ordon – Grobecka podała kilka haseł, które wymyślili nasi koledzy i koleżanki. Według nas najzabawniejszym hasłem było „Za pieniądze z SKO kupię sobie całe Zoo”.

Podsumowaniem tego apelu była krótka pouczająca scena o oszczędzaniu. Na koniec głos zabrała p. Zofia Dragan, która opowiedziała nam historię o Banku Spółdzielczym, który w 1904 r. założyli nasi przodkowie.