AKROBATYKA

Akrobatyka
Sekcja gimnastyczno - akrobatyczna, od której zaczął działać w szkole SKS SOKOLIK, powstała w 1995 roku. Praca zespołu skupia się na nauce i doskonaleniu umiejętności gimnastycznych, akrobatycznych oraz przygotowywaniu pokazów, z którymi prezentujemy się na różnych imprezach i uroczystościach. Poprzez wielokrotne i żmudne powtarzanie, uczniowie doskonalą i utrwalają nawyki gimnastyczne do perfekcji.
Praca nie jest łatwa, gdyż szkoła nasza nie posiada własnej sali gimnastycznej, a nasze zasoby sprzętowe są skromne. Nawet najtrudniejsze elementy gimnastyczne wykonywane są przy asekuracji trenera lub współćwiczących.
Przez kilka lat w szkole działała również sekcja cheerleaders, która powstała w roku 2000, kiedy to dziewczęta wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Tańca z Pomponami. Po wielotygodniowych treningach, wystąpiły przed komisją konkursową i zajęły II miejsce. Do zespołu należało wówczas sześć dziewcząt. Kolejne lata działalności to rozwój zespołu oraz dalsze sukcesy.
Na MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO I WIELKOPOLSKIEGO gimnazjalistki zajęły II miejsce, a szkoła podstawowa III miejsce. W sezonie 2005/06 zdobyliśmy: dwa I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Święciechowie, Mistrzostwo Powiatu Grodziskiego (w kategorii SP) i vice-mistrzostwo (w kategorii gimnazjów) na turnieju w Rakoniewicach. Trzykrotnie zakwalifikowaliśmy się do udziału w MISTRZOSTWACH POLSKI CHEERLEADERS i w roku 2006, podczas IX turnieju, grupa SP zajęła V miejsce, a gimnazjalistki uplasowały się na IX miejscu w kraju.
W 2008 roku powstały w zespole duety taneczne, które debiutując w Mistrzostwach Powiatu Grodziskiego zdobyły dwa pierwsze miejsca.
Po roku 2008 działalność związana z cheerleaders stopniowo zanikała, a niskie zainteresowanie gimnastyką sprawiło, że przez jakiś czas nie było występów. Jednak ciągłość działania klubu została zachowana i w 2009 roku wróciliśmy do korzeni, czyli gimnastyki i akrobatyki. Od tamtej pory powoli odbudowywaliśmy zespół występując coraz częściej.
W 2016 roku sekcja wzbogaciła się o ścieżkę do skoków akrobatycznych, co znacznie poszerzyło zakres naszych możliwości i umiejętności.
W 2017 roku po raz pierwszy startujemy w zawodach akrobatycznych. Międzywojewódzki Turniej Akrobatyki Sportowej w Lesznie okazał się bardzo szczęśliwy, bo sekcja wróciła z niego aż z 8 medalami (w tym czterema złotymi).
Więcej o naszej historii i działaniach można przeczytać i zobaczyć w formie zdjęć oraz filmów na naszym fejsbukowym profilu: https://www.facebook.com/ukssokolik/
Trener Dariusz Wandolski
© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 869 gości oraz 0 użytkowników.