LEKKOATLETYKA

Lekkoatletyka

Początki sekcji lekkoatletycznej sięgają roku 2001. To wtedy powstała rzutnia i skocznia do skoku w dal, a na szkolnym boisku regularnie zaczęli trenować uczniowie naszej szkoły. Na pierwsze sukcesy trzeba było jednak poczekać. Historycznym sukcesem, który zapoczątkował intensywny rozwój lekkiej atletyki było zdobycie przez chłopców z gimnazjum brązowego medalu mistrzostw powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

Zainteresowanie uprawianiem tej dyscypliny sportu rosło z roku na rok a na tablicy przybywało co raz więcej medalistów mistrzostw powiatu i nowych rekordzistów szkoły. Niektórzy z nich, mimo upływu lat wciąż pozostają niepokonani. Wraz z sukcesami sekcja wzbogacała się też o nowy sprzęt sportowy niezbędny do specjalistycznych treningów i osiągania lepszych wyników podczas zawodów. W latach 2006 - 2009 sekcja przeszła w stan nieczynny ze względu na brak instruktora, który prowadziłby zajęcia aby reaktywować się z początkiem roku szkolnego 2009/2010. Lata 2014 - 2016 to prawdziwy renesans sekcji i lekkiej atletyki w naszej szkole. Wysoka frekwencja na zajęciach, zaangażowanie i profesjonalne, wszechstronne przygotowanie motoryczne sprawia, że jesteśmy jedną z najbardziej utytułowanych szkół w powiecie leszczyńskim, szczególnie jeśli chodzi o biegi średnio i długodystansowe.

Dzięki działalności trenerów UKS "Sokolik" oraz byłej i obecnej dyrekcji szkoły uczniowie chcący uprawiać lekką atletykę mają obecnie do dyspozycji wysokiej jakości buty biegowe, sprzęt treningowy umożliwiający doskonalenie swoich umiejętności z zakresie większości konkurencji lekkoatletycznych, a podczas zawodów możliwość prezentowania się w jednolitych lekkoatletycznych strojach sportowych. 

Przez wszystkie lata swojej działalności zawodnicy reprezentujący sekcję zdobyli wiele medali mistrzostw powiatu, a kilkoro z nich zajmowało wysokie lokaty w zawodach na szczeblu rejonowym i wojewódzkim.

Trener Łukasz Stachowiak

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 977 gości oraz 0 użytkowników.