PIŁKA NOŻNA

Piłka nożna

Sekcja piłki nożnej zrzesza uczniów szkoły podstawowej. Oprócz regularnych treningów zawodnicy mają możliwość rywalizowania w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez OZPN Leszno. Regularna konfrontacja z rówieśnikami z innych klubów w znacznym stopniu podnosi poziom szkolenia piłkarskiego. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w tych rozgrywkach od sezonu 2011/2012.  W sezonach 2014/2015 i 2015/2016, zespół kończył rozgrywki odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu swojej grupy co należy uznać za sukces biorąc pod uwagę fakt iż jesteśmy małą miejscowością, a drużyna złożona jest z kilku roczników.

Sekcja piłkarska UKS „Sokolik” współpracuje z klubami piłkarskimi z gminy Włoszakowice. Dzięki niej możliwe jest zgłoszenie zawodników do rozgrywek. Ponadto nasi wychowankowie mają możliwość kontynuowania swojej pasji i rozwijanie umiejętności po ukończeniu wieku „Orlika”. 

Od roku 2012 UKS „Sokolik” jest organizatorem halowego turnieju piłki nożnej „Sokolik Cup”. Do tej pory odbyły się już 4 edycje w których wzięły udział drużyny z powiatów: leszczyńskiego, kościańskiego, gostyńskiego, poznańskiego. Turniej odbywa się co roku w czasie ferii zimowych w hali sportowej we Włoszakowicach.

Trener Łukasz Konieczny

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1096 gości oraz 0 użytkowników.