W Zakładzie Ślusarsko-Kowalskim

Dnia 27 października klasa 5 na zajęciach techniki wybrała się z wizytą do Zakładu Ślusarsko-Kowalskiego pana Pawła Marcinka, który bardzo chętnie zgodził się na spotkanie z uczniami szkoły podstawowej. W związku z tematyką lekcji dotyczącą metali było to bardzo potrzebne.
    Pan Paweł Marcinek w ciekawy sposób opowiadał o żelazie, metalach, stali. Pokazywał, jakiej obróbce można poddawać metalowe części, z jakich narzędzi się korzysta, co można zrobić łącząc różne elementy i jak je połączyć. Najciekawsza była reakcja metalu na umieszczenie go w ogniu rozpalonym w palenisku, zaczęły błyskać iskierki, bo metal się palił, a po wyjęciu z ognia można było go ubijać młotkiem, bo zrobił się miękki, chłopcy sami tego spróbowali. Uczniowie przez specjalną osłonę mogli zobaczyć jak wygląda spawanie. Na zakończenie pan Marcinek wyciął dla nas metalowy napis: KL5. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Marcinkowi za spotkanie, ciekawe wiadomości techniczne, cierpliwe słuchanie naszych pytań i fachowe odpowiedzi.
     Serdeczne podziękowania przekazujemy również dla pani Anny Knop, która na wcześniejszych zajęciach techniki służyła nam fachową pomocą przy wyszywaniu serwetek, a także pokazała nam swoje piękne własnoręcznie wykonane serwety i haftowane obrazki.