Nowe Lotko 2010

Image    Chociaż pogoda mało wiosenna, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu nowe lotka wyruszyły na Bukówiec.  „Pani, Pani gospodyni, nowe lotko stoi w siyni” rozbrzmiewało na Wielkim i Małym Końcu.
    Zimną aurę rekompensowało ciepłe przyjęcie i serdeczne uśmiechy Bukówczan, którzy Nowe Lotko przyjęli. I  chociaż większość  wędrujących  z gaikiem miała bardzo małe nóżki i niewiele lat, odwiedziliśmy cały Bukówiec! Nowemu Lotku towarzyszyła reporterka i kamerzysta Telewizji Poznań oraz reporterka i fotoreporter „Panoramy Leszczyńskiej”. „Zielóny gaj, koszyczek jaj” śpiewały dzieci ze szkolnego Zespołu Regionalnego i faktycznie, niejeden koszyczek jaj zebraliśmy, razem prawie 500 jaj! Oprócz jaj mnóstwo słodyczy, którymi jak zwykle po skończonym chodzeniu podzieliliśmy się równo. Otrzymaliśmy też pieniążki, razem niemal 1200 zł. Te przeznaczymy na wyjazd na Międzynarodowy Festiwal  Taneczny.  Wszystkim za przyjęcie i obdarowanie nowego lotka serdecznie dziękujemy!
    A teraz pozostaje nam mieć nadzieję, że nowe lotko - jak to zwykle bywa przegoni wkrótce zimę,  Bo tak to już od dwóch tysięcy, a może więcej lat  jest, że nasze nowe lotko zwiastuje wiosnę i przynosi domom szczęście i pomyślność.