„Wiatr, wypadek, ogień, woda-strażak zawsze rękę poda”

9 kwietnia 2010 roku w Starostwie Powiatowym w Lesznie rozstrzygnięto konkurs plastyczny ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej pt.: „Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda”.
    Spośród blisko 250 nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Przyznano także wyróżnienia. Pierwsze miejsce w powiecie zajęła uczennica naszej szkoły Katarzyna Marciniak, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Sieracka. Nagrody wręczał między innymi Wicestarosta Leszczyński dr Krystian Maćkowiak oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie bryg. mgr inż. Robert Baran.
     Zadaniem konkursu było promowania i poszerzanie wiedzy, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z tym działalności głównie straży pożarnej, uczestniczącej w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat, oraz uczniów szkół specjalnych, wychowanków świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej – bez ograniczeń wiekowych.
     Praca Katarzyny Marciniak, która zajęła I miejsce na szczeblu powiatowym, zostanie już niebawem przesłana do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na konkurs wojewódzki.