Po katastrofie w Smoleńsku

Image    To największa tragedia w historii Polski. Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z 95 osobami zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M. Na pokładzie były najważniejsze osoby w państwie. Do katastrofy doszło o godzinie o 8.56 czasu polskiego na lotnisku wojskowym w Smoleńsku.
    W poniedziałkowy poranek po przybyciu wszystkich uczniów do szkoły odbył się krótki apel w związku z tym tragicznym wydarzeniem. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, oraz odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.
    We wtorek w centrum wsi uczniowie klasy III gimnazjum z wychowawczynią p. Anną Grochowczak  przygotowali miejsce upamiętniające Parę Prezydencką. Uczniowie klas I-V narysowali 96 aniołów, które zostały wystawione, w tym niezwykłym miejscu. ImageW południe zebrali się tam Sołtys wsi p. Tadeusz Malepszy, Radni Gminy, przedstawiciele TG Sokół, przewodniczący klas, Grupa Rowerowa oraz klasa III gimnazjum z opiekunem p. Łukaszem Stachowiakiem. Uroczystość tą prowadziła p. Dyrektor Zofia Dragan, która powiedziała wiele mądrych słów dotyczących tragedii w Smoleńsku. Kilka słów dodał  również p. Antoni Marcinek, który uświadomił nam, że jest to wielka niewiadoma i, że owa tragedia jest powodem do rozmyśleń i zadumy. W tym symbolicznym miejscu złożyliśmy kwiaty oraz znicze. Zmówiliśmy modlitwę w intencji zmarłych oraz odśpiewaliśmy pieśń ,,Boże coś Polskę”.
    Pani Dyrektor Zofia Dragan, Rada Pedagogiczna oraz społeczność uczniowska zdaje sobie sprawę z powagi tej sytuacji i jest wstrząśnięta oraz zasmucona wiadomością o tej tragedii. Dzień Pamięci Ofiar Katynia stał się dla nas dniem głębokiej żałoby.  Wysyłamy swoje najszczersze kondolencje rodzinom ofiar.