Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony corocznie 7 kwietnia i zwraca uwagę na ważne, ale i zaniedbane problemy zdrowia publicznego. Jest to data upamiętniająca powstanie Światowej Organizacji Zdrowia 7 kwietnia 1948r.
Image    W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 20 kwietnia br. roku. Uczniowie klasy II szkoły podstawowej przygotowali i wystawili przedstawienie, którego celem było uświadomienie młodszym i starszym uczniom jak ważne są nawyki higieniczne takie jak codzienna toaleta czy mycie zębów, oraz zdrowe odżywianie. Drugoklasiści poprzez wspaniałe wiersze i piosenki o tematyce zdrowotnej umilili czas całej społeczności szkolnej. Na widowni oprócz koleżanek i kolegów zasiadło grono pedagogiczne oraz szkolna higienistka  pani Maria Hałupka.