Egzamin gimnazjalny 2010r.

Image    W kwietniu odbył sie po raz kolejny egzamin gimnazjalny. W 2010 roku egzamin sprawdzający wiadomości i umiejętności gimnazjalistów z zakresu przedmiotów humanistycznych odbył sie 27 kwietnia, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych – 28 kwietnia, a 29 kwietnia egzamin gimnazjalny z języków obcych.
    Wszyscy uczniowie Gimnazjum przystąpili do części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Już od rana na terenie szkoły, można było dostrzec przejętych egzaminem nastolatków. W części humanistycznej musieli zmierzyć się z zagadnieniami z języka polskiego, historii, sztuki i wyjątkowo w tym roku z wiedzy o społeczeństwie. Punktem kulminacyjnym było napisanie rozprawki, na jak najbardziej aktualny temat - wyboru szkoły ponad gimnazjalnej.   W teście matematyczno-przyrodniczym zawarte były zagadnienia z matematyki, chemii, biologii, fizyki i geografii. W ostatnim dniu gimnazjaliści zmierzyli się z testem z języka angielskiego. Trzeba było wykazać się umiejętnością rozumienia tekstów słuchanych i samodzielnie czytanych.
    Egzamin jest obowiązkowy, co oznacza, że jeśli któryś z uczniów nie przystąpiłby do niego, musiałby powtarzać klasę. Kilkunastostronicowe testy pisane są w jednostkach macierzystych, po czym - zakodowane - sprawdzają je egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Za każdą część egzaminu można było uzyskać maksymalnie 50 punktów. Młodzi bukówczanie poznają wyniki swoich testów w czerwcu.

A oto jak ocenili egzaminy nasi trzeciogimnazjaliści:

Część humanistyczną 26,7% uznało za łatwą, a 73,3% za średnio trudną. Część matematyczno przyrodniczą ocenili w 93,3% jako trudną i 7,7% jako łatwą. Z kolei 80% uczniów stwierdziło, iż egzamin z języka był trudny, 6,7% powiedziało że średni, natomiast 13,3% uznało go za łatwy.
    A jak będzie naprawdę??? Cóż... zaczekamy na wyniki Śmiech