Rok „Chopinowski”

Image    W obecnym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Z tego powodu rok 2010 upływa pod hasłem „Roku Chopinowskiego”. Nasza szkoła również  wyraziła przez swoje uznanie dla tego kompozytora.
Dnia 30.04.2010r. Zespół Teatralno – Muzyczny oraz Chór Szkolny pod opieką pani Anny Grochowczak przygotował uroczysty apel. Dzięki niemu uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedze na temat życia i twórczości wielkiego, polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina.
    Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Ilustracje przedstawiały treść wybranych wierszy o F. Chopinie.
    Klasy I-III przygotowały prace do wiersza Wandy Chotomskiej pt. „W Żelazowej Woli”, klasy IV-VI do wiersza Artura Oppmana pt. „ Koncert Chopina”, a gimnazjaliście przygotowywali prace do cytatu Cypriana Kamila Norwida „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel". Wszystkie prace były bardzo piękne i widać było, że uczniowie włożyli dużo serca w przygotowanie tych małych dzieł.
    Po krótkiej przemowie wsłuchiwaliśmy się w muzykę wykonywaną przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego z Leszna.
Młodzi artyści zaprezentowali mazurki, nokturny, polonezy i walce Fryderyka Chopina.
Była to wspaniała uczta muzyczna.