Folklor da się lubić

Image    Pod takim hasłem co roku w Krobi odbywają się Krobskie Spotkania z Folklorem. W tym roku była to ósma edycja, a Szkolny Zespół Regionalny wziął w niej udział po raz trzeci. W Spotkaniach wzięło udział 8 zespołów,  między innymi  „Żeńcy Wielkopolscy” z Nietążkowa, „Marynia” ze Święciechowy, zespoły z Krobi, Domachowa, Tarnowa. Po barwnym korowodzie zespoły prezentowały się na scenie w parku. Naszemu zespołowi podobał się piękny polonez i mazur w wykonaniu „Maryni”, chociaż nie był to oczywiście folklor. Świetnie prezentowały się też przedszkolaki w strojach biskupiańskich.
    Nasz Zespół zaprezentował 15 – minutowy program  w którym na zmianę występowała grupa młodsza i starsza. Były fragmenty, gdzie tańczyliśmy wszyscy i wtedy był problem... scena była stanowczo za mała.  Ale daliśmy radę, zbieraliśmy gromkie oklaski tak w trakcie jak po występie.
    Po obiedzie w niedalekiej szkole oglądaliśmy jeszcze przez chwilę grecki zespół Dimitris Zorbas. Potem odebraliśmy dyplom, nagrodę i pojechaliśmy do domu. Nie był to konkurs, ale każdy zespół otrzymał nagrodę – upominek, jest nim nagrywarka DVD.
    Po drodze wstąpiliśmy jeszcze na lody do Pawłowic, gdzie wspominaliśmy nie tylko występ ale też świetną zabawę  w szatni szkoły w Krobi. Szatnia była tam podzielona na mnóstwo klatek z metalowej siatki. Zamykaliśmy się tam bawiąc się w policjantów i złodziei,  „przymknęliśmy” nawet panią dyrektor .
    Występ ten był prawdziwym debiutem scenicznym najmłodszej grupy naszego Zespołu. Trzeba przyznać, że debiut wypadł świetnie.