Wizyta gimnazjalistów z Sandomierza

Image    Dnia 15 czerwca bieżącego roku odwiedziło naszą szkołę. Ponad 70 gimnazjalistów z Sandomierza wraz z opiekunami. Pani dyrektor, nauczyciele, oraz uczniowie przygotowali część artystyczną, w której wystąpił Chór Szkolny, Szkolny Zespół Regionalny i SKS Sokolik.
    Szkolny Zespół Regionalny przedstawił folklor Bukówca Górnego. Dzięki, któremu goście zapoznali się z tradycjami naszego regionu.  Kilku śmiałków miało możliwość wypróbowania swoich umiejętności biorąc udział w zabawach takich jak: „Kuba do Jakuba”, „Mietlorz”.
    Następnie został przygotowany poczęstunek przez panią Irenę Markiewicz specjalnie dla przybyłych gości. Menu składało się z potraw regionalnych.
    Aby spalić kalorie większość uczniów naszej szkoły i wszyscy goście wyszli na kort, gdzie odbyły się międzyszkolne rozgrywki sportowe. W grze w piłkę ręczną górą okazali się gimnazjaliści z Sandomierza (15:5) Śmiech
W tym czasie mogliśmy na spokojnie wzajemnie zapoznać się i porozmawiać.
Na zakończenie chcielibyśmy podziękować za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.
       W tym momencie należy dodać, że nasi goście to uczniowie gimnazjum w Sandomierzu, które zostało zatopione przez tegoroczną powódź. Chcąc im pomóc włączyliśmy się do akcji przeprowadzonej przez fundację „ODZEW” z Leszna i zbieraliśmy środki czystości, które przekazaliśmy potrzebującym.

„Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy,
Kiedy kocha i coś daje.
Albowiem większym szczęściem