Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

„ Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek. Jutro wakacje!  Lekcje skończone!”

Image    Na ten dzień z pewnością czekają przez dziesięć miesięcy wszyscy uczniowie. Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 w naszej szkole trwało dwa dni. Dnia 24 czerwca o godzinie 8:00 odbyło się „Pożegnanie na wesoło” absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klasy VI SP i III gimnazjum zostali przedstawieni   przez swoich młodszych kolegów  w  „krzywym zwierciadle”.

Image    Klasa V SP przygotowała wraz z wychowawcą panią Karoliną Kowalczyk – Praiss  program humorystyczny o klasie VI SP, a klasa II gimnazjum również  z wychowawcą, panem Łukaszem Stachowiakiem  przygotowała sztukę teatralną  o uczniach klasy III gimnazjum.  Scenariusz przedstawienia napisały Marta Rolla i Agnieszka Zapłata, które w swym utworze znakomicie nawiązały do dramatu W. Szekspira pt. „Romeo i Julia”.
    W przerwie miedzy widowiskami zostały ogłoszone wyniki konkursu SKO, wyniki rozgrywek Szkolnej Ligii Piłki Nożnej oraz przedstawiono skład nowego Samorządu Szkolnego, który  obejmie władzę  po wakacjach.  Spotkanie zakończyło się około godziny 11:00.
Image   W tym samym dniu, o godzinie 14:00 odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010.  Uroczystość poprowadziła pani Dyrektor Zofia Dragan, która skierowała do  uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości  wiele życzliwych i mądrych słów. Następnie wręczyła uczniom klas  I - V  szkoły podstawowej nagrody oraz wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce i inne osiągnięcia w miniowym roku szkolnym.  Kolejna część uroczystości  należała do uczniów klasy VI, którzy  przygotowali podziękowania dla rodziców i wszystkich pracowników szkoły  za sześć lat nauki. Po wielu pięknych słowach  pani Dyrektor wręczyła absolwentom klasy  VI nagrody  i wyróżnienia.Image
    Druga część spotkania była niezmiernie ważna dla uczniów gimnazjum, którzy otrzymali nagrody, wyróżnienia lub kończyli edukację w tej szkole. Po wręczeniu wyróżnień uczniom klasy II gimnazjum nadszedł moment, na który czekali uczniowie klasy III gimnazjum, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Na sali  zabrzmiała muzyka, był to polonez, którego pięknie zatańczyli absolwenci gimnazjum.  Po Imageczęści artystycznej przygotowanej przez absolwentów  pani Dyrektor  wręczyła wszystkim uczniom wyróżnienia i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, liczne osiągnięcia i prace na rzecz szkoły. W tym dniu zostały również skierowane listy gratulacyjne i podziękowania do rodziców, którzy w szczególny sposób wychowali swoje dziecko lub angażowali się w prace na rzecz szkoły. Na zakończenie kilka ważnych słów do młodzieży skierowała pani  Dyrektor Zofia Dragan, wychowawczyni  Anna Grochowczak  oraz w imieniu rodziców  pan Grzegorz  Poniży. Klasa III gimnazjum była niezwykła, pełna życia, Image pomysłów i chęci do pracy na rzecz szkoły. W związku z tym Rada Pedagogiczna przyznała wszystkim uczniom  nagrody książkowe, a cztery uczennice tj. Katarzyna Marciniak, Luiza Kałek, Daria Gnacińska i Katarzyna Sobecka zostały wpisane do Złotej Księgi Uczniów.  Uroczystość dobiegła końca około godziny 17:00.
    Następnego dnia  uczniowie bukówieckiej szkoły spotkali się ponownie o godzinie 8:00 na Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz  Marek Kantecki, a oprawę muzyczną Liturgii  przygotował chór szkolny. Po mszy odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach i wręczenie świadectw. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wybiegli ze szkoły, bo to przecież już WAKACJE!!!