Rozpoczęcie roku szkolnego

Jak co roku 1 września uczniowie w całej Polsce spakowali tornistry i ruszyli do szkół. W Bukówcu Górnym uczniowie z naszej szkoły spotykali się o godzinie 8:00 w kościele na Mszy Świętej, aby podziękować Bogu za wspaniale spędzone wakacje 2010.

Tuż po zakończeniu mszy w kościele wszyscy uczniowie wraz z gronem pedagogicznym udali się do szkoły, aby na Sali Wiejskiego Domu Kultury rozpocząć nowy rok nauki. Pani dyrektor przedstawiła uczniom nowego nauczyciela religii oraz podała młodzieży, w których klasach będą uczyli się na co dzień. Podała też każdej klasie nazwisko wychowawcy.
     Kiedy już wszyscy widzieli w jakich klasach będą się uczyli i jakiego mają wychowawcę, pani dyrektor przypomniała nam o II wojnie światowej, której 71 rocznica mija właśnie 1 września. Rocznicę tą uczciliśmy minutą ciszy. Po czym wyruszyliśmy na godzinę wychowawczą.
     W klasach wychowawca podał nam plan lekcji na kolejne dni, po czym rozeszliśmy się do domów.