800 kilometrów na 800- lecie Bukówca

Image    „800 kilometrów na 800- lecie Bukówca”. Pod takim hasłem  1 września 2010r. na boisku szkolnym w Bukówcu Górnym zaczął się bieg. Pierwsze kilometry przebiegły najważniejsze osobistości gminy Włoszakowice, m.in.: wójt gminy p. Stanisław Waligóra, sołtys Bukówca p. Tadeusz Malepszy i dyrektor szkoły p. Zofia Dragan. Nie zabrakło również przedstawicieli radnych Rady Powiatu i Gminy,  szefowie bukówieckich organizacji oraz reprezentanci radia Elka i Gazety ABC.
    Przez pięć dni, zarówno w dzień jak i w nocy nie brakowało chętnych do biegania. Niektórzy przychodzili nawet kilka razy dziennie. Udział w biegu brały i dzieci z przedszkola, jak i starsi ludzie.
    Jednak łącznie najwięcej kilometrów przebyli uczniowie naszej szkoły, którzy zarówno podczas zajęć szkolnych jak i po lekcjach licznie angażowali się w sprawy biegu. Nie tylko jako biegacze, ale też jako pomoc techniczna w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Uczniem, który przebył najdłuższy dystans był Mateusz Zapłata - przebiegł 102 km.Image
    Ponad sto osób przebiegło długość maratonu, czyli 42 km i 195 m., za co zostali odznaczeni pamiatkowymi medalami podczas II Zjazdu Bukówczan w dniu 11 września.
Image   Osiemsetny kilometr przebiegnięto 13 godzin przed wyznaczonym czasem. Z chipem został przebyty dystans 126 km dłuższy niż planowano, co zgodnie z rzuconym hasłem (każdy kilometr powyżej 800 to sto lat pomyślności dla Bukówca) daje nam jeszcze 12600 lat szczęścia. W sumie zostało przebyte ponad 11500 km.
    Warto wspomnieć też o niepowtarzalnej atmosferze Biegu. Pod wieczór zapłonęło ognisko, uczestnicy smażyli kiełbaski, gawędzili, było też sporo kibiców. Niektórzy nie wytrzymywali i tak jak stali ruszali do biegu.
    Teraz tylko życzymy sobie, aby takie imprezy odbywały się coraz częściej!