Klasa II Gimnazjum na wycieczce

Image    Klasa II gimnazjum z Bukówca Górnego oraz klasa I gimnazjum z Dłużyny wyjechały na całodniową wycieczkę do Rogalina i Kórnika koło Poznania. Wycieczkę wygraliśmy w konkursie „Szkolne rady na odpady”. Klasa z Bukówca zajęła II miejsce, natomiast klasa ze szkoły w Dłużynie zajęła III miejsce.
    Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8.30. Z początku pogoda nie dopisywała – padał deszcz. Jako pierwszy zwiedziliśmy zamek w Kórniku. Przy wejściu do zamku trzeba było założyć niecodzienne kapcie, które chroniły XIX wieczną drewnianą posadzkę. Przewodniczka opowiedziała nam o legendzie, która krąży po zamku – codziennie o północy z obrazu w największej komnacie schodzi „Biała Dama”, która chodzi wokół zamku a następnie wybiera się na przejażdżkę z rycerzem, który przyjechał po nią pod zamek. Nad ranem „Biała Dama” wchodzi ponownie na obraz i czeka do północy dnia następnego. To oczywiście legenda, dodała przewodniczka wycieczki. Po zwiedzaniu zamku w  Kórniku udaliśmy się do Rogalina gdzie zwiedzaliśmy kolejny pięknie prezentujący się zamek a także, wozownię i francuski ogród, gdzie można było podziwiać posąg nagiej kobiety i wiele rodzajów drzew. Prócz tego odwiedziliśmy też galerię sztuki, w której znajdował się największy pod względem rozmiarów obraz Jana Matejki  "Joanna d'Arc".
     Przy wyjściu z rogalińskiego zamku na moment odpoczęliśmy na ławeczkach, a później wyruszyliśmy w drogę do domu.