Aktualności

Bukówiecki “Wunder team” na Mistrzostwach Powiatu w LA

Image    10 maja 2011 13 – osobowa reprezentacja naszego gimnazjum wybrała się na stadion lekkoatletyczny w Lesznie gdzie odbyły sie mistrzostwa naszego powiatu w Lekkiej Atletyce. „Królowa sportu” okazała się dla naszej ekipy bardzo łaskawa, nasi zawodnicy zdobyli 3 medale (w tym 2 złote) w 3 konkurencjach zajęli też przysłowiowe najgorsze bo czwarte miejsca, często ocierając się o sekundy czy centymetry od medalu.
    Zaczęliśmy od razu „z wysokiego C” bo w pierwszych dwóch konkurencjach (300m przez płotki) wygrywali nasi reprezentanci. Najpierw na najwyższym stopniu podium stanęła debiutantka na tej imprezie Joanna Sobczak a w chwilę później, pokonawszy wszystkich rywali dołączył do niej Eryk Poniży. Można zatem powiedzieć że w Powiecie najlepsi płotkarze to Bukówczanie.
Image    Przez chwilę staliśmy się liderem klasyfikacji generalnej, zwłaszcza że kolejny medal (tym razem brązowy) dorzuciła Marta Rolla , dodajmy że rok temu Marta zdobyła srebro na 300 m ppł. tym razem, po zmianie konkurencji znów znalazła się na podium, stając się pierwszą w historii szkoły multimedalistką Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce.
   Pozostali nasi reprezentanci dzielnie walczyli o jak najlepsze lokaty i mimo że żadnemu z nich nie udało się zdobyć medalu to zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza, że dla większości z nich  były to pierwsze, choć z pewnością nie ostatnie takie zawody. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza występy Martyny Marcinkowskiej (4 miejsce w rzucie oszczepem) sztafety szwedzkiej (100m-200m-300m-400m) dziewcząt (4 miejsce) oraz Dawida Marcinka, który po wspaniałym długim finiszu na dystansie 2000m również otarł się o medal, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.