Pielgrzymka do Lichenia

23 maja 2011 roku uczniowie klasy II wraz z rodzicami, księdzem Markiem Kanteckim i wychowawczynią wybrali się na pielgrzymkę do Lichenia. O godz. 6.00 spotkaliśmy się w kościele na krótkiej, wspólnej modlitwie. Parę minut po szóstej ruszyliśmy w drogę. Przybyliśmy na miejsce i rozpoczęliśmy zwiedzanie sanktuarium licheńskiego.
    Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej zrobiła na nas duże wrażenie. Jest ona obecnie największą świątynią w Polsce i jedną z największych na świecie. Pół godziny przed mszą dzieci pierwszokomunijne, ubrane w alby, spotkały się przed bazyliką. O godzinie 12.00 wspólnie uczestniczyliśmy we mszy świętej dziękczynnej. Wśród księży koncelebrantów mszę współodprawiał nasz proboszcz. Było bardzo uroczyście.
   Później mieliśmy czas wolny, który poświęciliśmy na dalsze zwiedzanie sanktuarium licheńskiego. Zwiedzaliśmy kościół św. Doroty, kamienną górę zwaną Golgotą, pomnik Jana Pawła II, a z wieży widokowej bazyliki oglądaliśmy panoramę Lichenia i okolicy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Lasek Grąbliński, gdzie uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, odprawionej dla nas przez ks. Marka Kanteckiego. Był to ostatni punkt naszej pielgrzymki.
    Pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu.