Pracowity czas Szkolnego Zespołu Regionalnego

Image    W dniu 30 kwietnia Szkolny Zespół Regionalny wystąpił na leszczyńskim rynku w ramach imprezy „Szlifowanie bruku”. Na tę dużą imprezę organizowaną przez Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Leszna, redakcje leszczyńskich gazet i Radio Elka, zaproszono nas już po raz drugi.
   Wystąpiliśmy z półgodzinnym programem tańców, przyśpiewek, starych gier i zabaw oraz tekstów w naszej bukówieckiej gwarze. Zaprezentowaliśmy też zwyczaj nowego lotka, a Miglance dały krótki popis swoich umiejętności. W trakcie naszego występu publiczność zwiększyła się wielokrotnie, spacerujący leszczyniacy przystawali by popatrzeć na nasze występy i zostawali. Nie żałowali też oklasków. Do tańca wraz Miglancami przygrywał nam Wojtek Wojciechowski, za co bardzo mu dziękujemy.
    Po występie organizatorzy zaprosili nas na pyszne desery lodowe do restauracji „Ratuszowa”, znajdującej się pod leszczyńskim ratuszem.