Zakończenie roku 2011

Image     22 czerwca - w tym roku właśnie na tę datę czekali uczniowie z całej Polski, ponieważ tego dnia kończył się rok szkolny i zaczynały wakacje. W bukowieckiej szkole zakończenie roku trwało dwa dni.
    We wtorek klasy V oraz II gimnazjum przygotowały humorystyczne programy w zabawny sposób opowiadające o starszych klasach opuszczających mury Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W przerwach między inscenizacjami nastąpiły rozwiązania konkursów trwających cały rok - Konkurs „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”, Szkolna Liga Piłki Nożnej i Konkurs na najaktywniejszego czytelnika organizowany przez panią Bibliotekarkę Grażynę Haase. Pierwsza część zakończenia trwała do godziny 12.
     W środę o 8.00 wszyscy odświętnie ubrani poszli najpierw do kościoła na mszę odprawioną przez ks. Marka Kanteckiego. Oprawę muzyczną liturgii przygotował chór szkolny. Po zakończeniu mszy na Sali WDK odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011. Najpierw zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów Szkoły Podstawowej. Klasa VI przygotowała oficjalny program w którym pożegnała się ze „starą” szkołą i podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za opiekę i wychowanie. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła szóstoklasistom nagrody i wyróżnienia. Następne świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe powędrowały do uzdolnionych uczniów gimnazjum.
Image     Wreszcie nadszedł moment na który najbardziej czekali uczniowie najstarszej klasy. Trzeciogimnazjaluści tradycyjnie swój występ rozpoczęli odtańczeniem poloneza. Oni również w swoim programie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły, kolegom i koleżankom i pożegnali się z nimi, ponieważ już nie zawitają do tej szkoły jako uczniowie. Po pożegnaniach i podziękowaniach skierowanych także do trzeciogimnazjalistów, pani Dyrektor wręczyła  uczniom świadectwa, a rodzice uczniów szczególnie wyróżniających się zaangażowaniem, otrzymali Listy Gratulacyjne. Dwie uczennice III klasy zostały wpisane do Złotej Księgi Uczniów- Agnieszka Zapłata i Marta Rolla.
     Uroczystość dobiegła końca ok. godziny 12. Trzeciogimnazjaliści, ich rodzice i zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez absolwentów, a pozostali uczniowie radośnie wybiegli ze szkoły aby świętować tak długo oczekiwane wakacje.