Jasełka 2011

Tradycją w naszej szkole, stały się spotkania wigilijne na których są przedstawiane jasełka. 22 grudnia, w ostatni dzień przed feriami świątecznymi, uczniowie spotkali się wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, aby obejrzeć jasełka przygotowane przez kl. II i III gimnazjum.

Młodzi aktorzy grali, śpiewali, tańczyli przybliżając nam atmosferę świąt. Były to tradycyjne jasełka, w których wystąpiła większość postaci związanych z Bożym Narodzeniem. Wspólnie zaśpiewane kolędy tworzyły nastrój świąteczny. Wymowa symboli ukazanych w jasełkach, przybliżyły nas do pojednania się z bliźnim. Po części artystycznej, głos zabrali zaproszeni goście; wójt Stanisław Waligóra, proboszcz Marek Kantecki oraz sołtys Tadeusz Malepszy. Następnie, jak co roku, przyszedł gwiazdor wraz z gwiazdką i diabłami. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie, po czym uczniowie rozeszli się do klas na opłatkowe spotkanie z wychowawcami.