Spotkanie z górnikiem

8 grudnia 2011 roku uczniów klas I – III odwiedził niecodzienny gość – górnik. Pan Ireneusz Frąckowiak jest emerytowanym górnikiem, który pracował kiedyś w kopalni miedzi w Polkowicach.

Okazało się również, że pan Ireneusz jest dziadkiem Natana - naszego ucznia z I klasy. Gość zaprezentował się w galowym mundurze górniczym i czapce z pióropuszem oraz opowiedział o znaczeniu barw na swoim stroju . Opowiedział nam o codziennej pracy w kopalni. Okazało się, że praca ta jest trudna, odpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. Mieliśmy możliwość zobaczenia różnych kruszców wydobywanych głęboko pod ziemią. Były to między innymi: sól, węgiel, miedź. Później uczniowie zadawali górnikowi wiele pytań o interesujących ich sprawach, wydarzeniach z życia kopalni i ciekawostkach związanych z górniczą pracą.

Na koniec spotkania każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z górnikiem. Uczniowie wręczyli kwiaty górnikowi i podziękowali za ciekawą lekcję.