WOŚP 2012

8 stycznia nasza szkoła przyłączyła się do XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rano wolontariusze zbierali  pieniądze do puszek przed kościołem. O godzinie 15 rozpoczęła się impreza na Sali.

Najpierw kapela „Miglance” wykonała kilka kolęd, następnie zostały wystawione jasełka. Kolejną atrakcją był występ szkolnego Zespołu Regionalnego, który oprócz kilku tańców przedstawił scenkę „zabawa w wojsko”. Scenka nawiązywała do niedawnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
     W przerwach pomiędzy występami odbywały się konkursy dla dzieci np.: konkurs plastyczny, konkurs na strój karnawałowy. Cały czas czynna była kawiarenka samorządu szkolnego, można było również nabyć losy w loterii fantowej.
    W dalszej części  można było zobaczyć kabaret „Polsat news” prowadzony  przez Angelikę Mikołajewicz i Eryka Woźniaka. Na koniec około 18 wypuściliśmy chińskie lampiony – światełko do nieba.

Wielka Orkiestra zebrała w Bukówcu 1951,72 zł .  Wszystkim, którzy włączyli się w organizację  XX finału serdecznie dziękujemy.