Spotkanie z pilotem

W sobotę 4 lutego przedstawiciele naszej szkoły brali udział w spotkaniu z pilotem sierżantem Lechem Gierakiem, które zostało zorganizowane we Włoszakowicach.  Pan Gierak opowiedział  o swoim życiu.

Urodził się w Wilnie, po wybuchu II wojny światowej został wraz z matką zesłany na Syberię.  Stamtąd po dwóch latach uciekł i dołączył do formującej się armii Andersa.  Przez Iran, Egipt dotarł do Wielkiej Brytanii i po testach przeszedł szkolenie na pilota. W 1944 r. został pilotem najsłynniejszego polskiego dywizjonu – 303 Dywizjonu Myśliwskiego im. Tadeusza Kościuszki. Pan Gierak opowiadał również o swoim życiu na emigracji po II wojnie.

Na zakończenie rozdawał autografy, po które  ustawiła się długa kolejka. Spotkanie było bardzo interesujące, młodym słuchaczom  przybliżyło czasy II wojny światowej.