Wycieczka rowerowa klasy III g 2012

We wtorek 19 czerwca klasa III gimnazjum wraz z opiekunami: panią dyrektor Zofią Dragan oraz panem Łukaszem Stachowiakiem wybrała się na wycieczkę rowerową.
Wszyscy obawiali się o to, że pogoda tego dnia nie pozwoli wyjechać rowerami... jednak udało się.

Już kilkanaście metrów od miejsca wyjazdu doszło do małej kolizji :) jedna z uczestniczek wycieczki jechała zbyt blisko kolegi – kiedy on wcisnął hamulec pomylił je z urządzeniem koleżanki, a ta przewróciła się zabierając ze sobą jeszcze jedną osobę, która jechała na końcu. Nikomu nic się na szczęście nic nie stało.
   Na początek uczestnicy udali się do leśniczówki „Czajkówka” gdzie pozostawili swoje rowery i pieszo udali się do pobliskiego lasu. Po drodze pani Dyrektor opowiedziała wszystkim ciekawą historię o ogromnej rybie, która żyje w pobliskich jeziorach i wynurza się raz w roku.
Następnym punktem wycieczki klasy trzeciej było spacerowanie po rezerwacie przyrody „Jezioro Trzebickie”. Na terenie rezerwatu uczniowie mogli zobaczyć wiele żab, które szczególnie upodobały sobie to miejsce, ponieważ było tam bardzo wilgotno.
Droga była bardzo wymagająca... aby ją przejść trzeba było mieć bardzo dobrą kondycję, uczniowie musieli przechodzić przez powalone drzewa i krzaki, a gdzieniegdzie nawet można było napotkać dużą kałużę i błoto. Wszyscy jednak dotarli na wyznaczone przez panią dyrektor miejsce – na polanie. Tam znajdowała się budka obserwacyjna, z której można było podziwiać widoki.
   W drodze powrotnej ponownie wszyscy musieli przedzierać się przez gęste zarośla i ślizgali się na spadzistym terenie – zabawy było co niemiara!
Kiedy uczniowie dotarli do miejsca, w którym pozostawili rowery mieli dużo czasu aby odetchnąć i zjeść przygotowane śniadanie. Wycieczka ruszyła dalej.
Następnym punktem na trasie były Sokołowice, gdzie zobaczyć było można dworek, w którym mieszkała rodzina Skarżyńskich. Dziś stoi opuszczony.
Kiedy wszyscy zobaczyli już dworek z każdej strony – peleton trzecioklasistów ruszył w stronę Bukówca Górnego.
   Cała trasa wycieczki prowadziła przez wiele miejscowości naszej gminy i nie tylko. W czasie podróży uczniowie mijali między innymi Dłużynę, Skarżyn, Szczepankowo Nowe oraz Szczepankowo Stare.