Biegi, biegi, biegi... 2012

Jeszcze nie umilkły echa „Bukówieckiego Lotania”, a najlepsi biegacze z naszej szkoły już zdążyli wystartować w kolejnych zawodach. Najpierw z kilkunasto osobową drużyną udaliśmy się do Dłużyny, by wziąć udział w Mistrzostwach Gminy w Biegach przełajowych. Chociaż prym w tej imprezie wiedli gospodarze, to nasi wrócili z tarczą przywożąc dwa tytuły mistrza Gminy, które zdobyło, w swoich kategoriach wiekowych, rodzeństwo Karolina i Dawid Marcinek, a na trzecim miejscu podium znalazła się  Paulina Motuzna. Do Mistrzostw Powiatu zakwalifikował się też Michał Paul, który był piąty.

26 września wybraliśmy się do Leszna gdzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tradycyjnie wystawiliśmy 10-osobową reprezentację Szkoły Podstawowej, która tym razem wypadła nieco gorzej niż zwykle zajmując 9 lokatę.
    Niespodziankę sprawiły dziewczyny z gimnazjum, które w doborowej stawce zajęły wysoką 4 pozycję ocierając się o podium. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za sportową walkę i godne reprezentowanie szkoły. Bardzo dziękuję też praktykantom w-f  Malinie Piskorz i Jędrzejowi Zającowi za pomoc w opiece nad uczniami podczas zawodów.