Kolejny Festyn Szkolny - za nami

W ostatnią, jeszcze słoneczną, choć już nie tak ciepłą, niedziele września odbył się w Bukówcu Festyn Szkolny. Impreza, tak jak co roku, połączona była z Jarmarkiem Rolniczym i Powiatową Wystawą Koni Hodowlanych. Nowością było natomiast to, że przygotowane w szkole wystawy i pracownie odbywały się pod patronatem Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego 2012 „Tajemnice Codzienności”. Można więc było obejrzeć na wystawie „Kto to jeszcze pamięta?” m.in.  dawną „tablicę interaktywną” czyli rzutnik, pierwszy szkolny komputer Atari czy radio lampowe. W sali obok wielkim zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych,  cieszyło się pieczenie pierników. Każdy chętny mógł samodzielnie rozwałkować ciasto, (zostało ono wcześniej przygotowane według tradycyjnej receptury), wykroić pierniki, a po ich upieczeniu polukrować je i oczywiście zjeść.

Wielki ruch  panował też w kolejnej pracowni, gdzie odbywały się warsztaty  rzeźbienia prowadzone przez pana Jerzego Sowijaka oraz warsztaty gdzie można było nauczyć się robić bukowieckiego „pająka” prowadzone przez Basie Dragan.  Ogromną popularnością cieszyły się również powidła, które od wczesnego ranka smażyły się w tradycyjnym kotle koprowym.  Jak zwykle chętnych do ich zakupu było dużo więcej niż usmażonych porcji. Bardzo wielu gości podziwiało stałą atrakcję festynu  - wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły.  Rodzice  z dumą oglądali rysunki swoich pociech, a wszystkich zadziwiały różnorodne techniki wykonanych prac.

Na terenach przyszkolnych można było wziąć udział w wielu konkurencjach. Można było postrzelać z wiatrówki, rzucić lassem lub podkową.  Można też było spróbować  swoich sił w konkurencji sprawnościowej i zabawić się w strażaków.Dzieci na łowisku „Kaczymka” próbowały łowić kolorowe kaczuszki, a sympatyczny klaun rozdawał  skręcone z baloników zwierzątka.

Przez cały czas trwania festynu można było kupić cegiełkę na rzecz szkoły, posilić się ciepłymi, smacznymi daniami w bufecie Rady Rodziców i bufecie pań z obsługi szkoły czy zjeść pyszne ciasto domowej roboty w szkolnej kawiarence. Czynne było również  stanowisko gdzie przypominano zasady udzielania pierwszej pomocy  i  mierzono ciśnienie.

Około godziny 15 większość gości zgromadziła się na boisku szkolnym, gdzie z wielkim zainteresowaniem obejrzała  trening pokazowy Szkółki Piłkarskiej Nivea. Uczniowie zademonstrowali swoje umiejętności oraz pochwalili się nowym sprzętem. Po treningu odbył się emocjonujący mecz ojcowie – synowie.  Synowie wykazali się lepszą kondycją i pokonali ojców 4:3.  Kolejną atrakcją były występy uczniów naszej szkoły. Scenki gwarowe przeplatane były popisami wokalnymi naszych uczennic, wielką furorę zrobił także „Cyrk” w wykonaniuVI klasy.

Po części artystycznej odbyło się podsumowanie konkursów. Punktem kulminacyjnym było rozlosowanie wśród nabywców   „Cegiełki  na rzecz szkoły” cennych  nagród,  między innymi roweru.

Tegoroczny festyn możemy zaliczyć do bardzo udanych.  Tradycyjne i te zupełnie nowe stoiska przyciągnęły wielu gości z Bukówca i okolic.

Dochód wyniósł  11 122 zł i będzie przeznaczony na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego na wyposażenie  klas.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji Festynu, wszystkim którzy na nasz Festyn przybyli   oraz wszystkim sponsorom, a byli to:

Gmina  Włoszakowice

Paweł Marcinek –  Bukówiec Górny

Uczniowie klas I, II, III, IV, V, VI  bukówieckiej Szkoły Podstawowej

Uczniowie klas  I, II, III bukówieckiego Gimnazjum

Nauczyciele, pracownicy obsługi bukówieckiej szkoły

Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym