Podsumowanie akcji Sprzątania Świata 2012

21 września 2012r. nasza szkoły uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie sprzątali tereny szkolne i okolice wokół szkoły. Natomiast 26 września 15 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym wybrała się na Koczury. Odbyło się tam gminne podsumowanie akcji Sprzątania Świata.

Reprezentanci naszej szkoły z klasy I, IV SP i I G musieli wykazać się wiadomościami przyrodniczymi i umiejętnościami sprawnościowymi. Brali oni udział w 5 konkurencjach: szukali grzybów jadalnych na czas, odpowiadali na pytania z zakresu przyrody, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, strzelali do bramki i rzucali do kosza. Po przebrnięciu przez wszystkie zadania okazało się, że zajęliśmy V miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i torby z upominkami. Na zakończenie odbył się wspólny grill. Piękna pogoda i świetna zabawa towarzyszyły nam podczas pobytu na Koczurach. Dziękujemy organizatorom imprezy, czyli Gminnemu Zakładowi Komunalnemu z Włoszakowic i Nadleśnictwu Włoszakowice.