Pasowanie pierwszoklasistów 2012

23 października 2012 roku był bardzo uroczystym dniem, zwłaszcza dla 24 uczniów klasy I. Tego dnia pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej. Wśród zaproszonych gości byli: wójt gminy Włoszakowice pan Stanisław Waligóra, pani dyrektor Zofia Dragan, ks. Marek Kantecki, sołtys wsi pan Tadeusz Malepszy, higienistka szkolna pani Maria Hałupka, mamy z Rady Rodziców: pani Ewa Mocek i pani Halina Ginter. W uroczystości pasowania uczestniczyli również rodzice uczniów klasy I, nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dzieci z klasy I specjalnie na tę okazję przygotowały program artystyczny. Składał się on z wierszyków i piosenek, które uczniowie od miesiąca pilnie ćwiczyli pod okiem swojej wychowawczyni. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Zofia Dragan. Po tej uroczystej chwili pani dyrektor zabrała głos, gratulując uczniom umiejętności dotychczas zdobytych i życząc wielu sukcesów w nauce.  Pierwszoklasistom wręczono pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Uczniowie otrzymali też życzenia i upominki od zaproszonych gości oraz od samorządu szkolnego. Po uroczystości goście, pierwszoklasiści i ich rodzice zaproszeni zostali na  słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.