Dzień Edukacji Narodowej 2012

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela, uroczyście obchodziliśmy we wtorek, 16 października.
Z tej okazji przygotowano apel, na który zaproszono pracowników związanych z oświatą: byłą i obecna kadrę dydaktyczną, panie z działu administracyjnego oraz personel obsługi.

Wśród publiczności zasiedli także wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się  od  uroczystego ślubowania uczniów klasy I gimnazjum. Po nim nastąpiła tzw. część artystyczna.
    Były podziękowania uczniów kierowane do nauczycieli za trud nauki, były prośby o wyrozumiałość dla niesfornych wychowanków i obietnice poprawy zachowania. Były również chwile wzruszeń, kiedy na scenie zadebiutowała gitarzystka Oliwia Zapłata z kl. IV oraz śpiewająca w języku  angielskim grupa The Great Four. Były także momenty, kiedy zgromadzona publiczność zanosiła się śmiechem, podziwiając sztuczki z balonami klauna Patriccio oraz oglądając zabawne scenki przedstawiające szkolną , wcale nie szarą, rzeczywistość, przygotowane przez III klasę gimnazjum.
    Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, goście udali się na poczęstunek, a uczniowie na lekcje, by udowodnić, że przeprosiny i obietnice nie były słowami rzuconymi na wiatr.