Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych 2016

Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych, które rokrocznie odbywają się w Dłużynie w tym roku odbywały się w nowej formule. Oprócz rywalizacji indywidualnej, zawodnicy za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej. Uczniowie bukówieckiej szkoły potwierdzili swoją wysoką dyspozycję plasując się na czołowych lokatach w swoich kategoriach wiekowych.

Doskonale zaczęły młodsze dziewczęta (rocznik 2005 i młodsze). Klasą dla siebie w tym biegu była Aldona Kot, która zwyciężyła w pięknym stylu. Tuż za nią piękną walkę o brązowy medal stoczyła Oliwia Spławska, która mimo że jest dopiero w 3 klasie to już niejednokrotnie udowodniła, że potrafi wygrywać ze starszymi koleżankami. Równie pięknie dla naszej szkoły skończyła się rywalizacja w tej samej grupie wiekowej w kategorii chłopców, której triumfatorem został Bartosz Obiegała. Pozostali reprezentanci szkoły podstawowej, znaleźli sie na punktowanych pozycjach co dało nam zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Gminy w kategorii Szkół Podstawowych.

W dalszej kolejności do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści. Niestety, z różnych powodów naszą szkołę reprezentowało zaledwie 8 osób, wrócili oni jednak z tarczą zdobywając 4 medale. Mistrzynią Gminy została Estera Śliwa. W tym samym biegu bratobójczą walkę o medal stoczyły Maria Martynów i Karolina Cukierska. Ostatecznie ta pierwsza zdobyła brąz potwierdzając swoją wysoką formę. Karolina musiała zadowolić się 4 lokatą, która można powiedzieć stała się "ulubioną" lokatą sióstr Cukierskich (:. W kategorii chłopców również zdobyliśmy 2 medale. Srebro, po powrocie do naszej szkoły, wywalczył Szymon Lipowy a tuż za nim linię mety minął Błażej Kot. Mimo, że mieliśmy tylko 8 reprezentantów a punktowanych miejsc było 40 to wysokie lokaty, które stały się udziałem naszych zawodników zapewniły nam nieoczekiwanie 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw.