WYJAZD DO TEATRU

W dniu 5 marca uczniowie z naszej szkoły  wraz z opiekunami; panią Anną Grochowczak oraz z panią Hanną Owsianną pojechali do teatru. Przedstawienie odbyło się w Wyższej Szkole Humanistycznej  w Lesznie, a przygotowane było przez aktorów  z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza  z Krakowa. Spektakl nosił tytuł „Teatralne ABC”.

Przedstawienie opowiadało o chłopcu, który przeszkadzał w trakcie spektaklu i  za karą został uwięziony w teatrze. Jednak żaden z pracowników teatru nie widział go. Zauważyły go jedynie teatralne lalki. Kiedy jeden z aktorów niespodziewanie zachorował, chłopiec postanowił zagrać jego rolę w przedstawieniu. Wtedy przekonał się, że praca aktora jest bardzo trudna. Poznał wiele słów związanych z teatrem i dowiedział się, jak wiele osób musi pracować, żeby powstało przedstawienie.
    Widowiska bardzo nam się podobało, ponieważ było zabawne i ciekawe.
Poznaliśmy teatr od kulis.