Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Dnia 10 marca 2010 odbył się  gminny etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie ze szkół naszej gminy zjechali się do ZS w Jezierzycach Kościelnych, gdzie skonfrontowali swoją wiedze na temat pożarnictwa. Bukówiecką szkołę reprezentowali: Eryk Woźniak z klasy I gimnazjum oraz Magdalena Poprawska z klasy VI SP.
    Uczniowie pojechali tam z opiekunami; panią dyrektor naszej szkoły Zofią Dragan oraz Radnym naszej gminy, a zarazem strażakiem, panem Krzysztofem Poprawskim.
    Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na trzy grupy: grupa szkół podstawowych, grupa szkół gimnazjalnych oraz licealiści. Sam test trwał piętnaście minut i należało w nim odpowiedzieć na dwadzieścia dwa pytania  dotyczące pożarnictwa i ratownictwa.
   Kiedy już wszyscy zakończyli pisać test, przeszli do sali obok,  gdzie mogli poczęstować się ciastem oraz wypić ciepłą herbatę przygotowaną przez obsługę szkoły w Jezierzycach Kościelnych.
    Wreszcie nadszedł czas ogłoszenia wyników, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. Z każdej grupy do kolejnego  etapu ustnego przechodziło tylko troje zawodników. Wszystkie osoby,  które zakwalifikowały się do tego etapu  musiały odpowiedzieć przed jury na wybrane przez siebie pytania. Podczas finału było wiele dogrywek,  ponieważ niektóre osoby zgromadziły na swoim koncie taką samą ilość punktów.
    Zwycięscy  etapu gminnego Konkursu Wiedzy Pożarniczej otrzymali nagrody oraz gratulacje.
Reprezentanci naszej szkoły osiągnęli również wielki sukces. Eryk Woźniak zajął III miejsce, natomiast Magdalena Poprawska zajęła IV miejsce w swoich grupach wiekowych. GRATULUJEMY!!!!!