O Bukówcu dla przedszkolaków z Leszna

Image    23 marca odwiedziło naszą szkołę prawie 100 przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Lesznie. Przyjechali na lekcję regionalną przygotowaną przez nasz Szkolny Zespół Regionalny. Przez godzinę dzieci oglądały (i nie tylko oglądały) bukówieckie tańce, śpiewy, dudziarzy, a przede wszystkim zwyczaje związane z wiosną i Wielkanocą czyli nowe lotko i lotanie z klekotami.
    Sami też brali udział w występach: lotali z klekotami (a nawet z taczką), tańczyli, „w koło sie krynć” i „mietlorza, bawili się w „pije  Kubę”.  Trzeba przyznać, że wyglądało na to, iż świetnie się bawili! Tak zresztą sami twierdzili, zaś panie nauczycielki były wręcz zachwycone. Po pobycie w szkole przedszkolaki pojechali jeszcze do rzeźbiarza, pana Jurka Sowijaka, a potem do Izby Regionalnej.
    Dla niektórych członków Zespołu dziś był sceniczny debiut, część wystąpiła też w nowych strojach. Był to miły początek sezonu wiosennego.