W kręgu literatury staropolskiej

Image    Tegoroczny XXIV Turniej Recytatorski Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego odbył się 23.11 w Zespole Szkół we Włoszakowicach. Wzięło w nim udział ponad 30 uczestników ze szkół gminy Włoszakowice oraz z Brenna, których oceniało jury w składzie p. Jan Głowinkowski – instruktor teatru i p. Paweł Borowiec.
    Imprezę uświetnił występ Chóru Szkolnego, zespołu wokalnego oraz duet muzyczny.  Po przesłuchaniach w  czasie oczekiwania na werdykt jury, dyrektor Tadeusz Górny oprowadził uczestników i ich opiekunów po najciekawszych miejscach w szkole a potem zaprosił na poczęstunek.
    Nastąpiło ogłoszenie wyników.  Jury zakwalifikowało do finału siedmioro recytatorów, a wyróżniło cztery uczennice spośród których znajdowała się Monika Fliger z II gim. i Angelika Mikołajewicz z klasy IIIgim. Gratulujemy.
  Tradycyjnie już Turniej Recytatorki Literatury Staropolskiej poprzedziły warsztaty recytatorskie. prowadzone przez p.Jana Głowinkowskiego, instruktora teatralnego poetę, pisarza oraz jurora różnych konkursów recytatorskich. Warsztaty trwały dwa dni. W zajęciach które były prowadzone w dwóch grupach, wzięli licznie udział uczniowie naszego gimnazjum.
    W czasie pierwszych zajęć instruktor spotkał się z uczniami  którzy jeszcze nie uczestniczyli w tego typu spotkaniach i są początkującymi recytatorami, natomiast drugie były przeznaczone dla bardziej zaawansowanych i radzących sobie choć trochę z tą niełatwą sztuką. Wszyscy uczestnicy chętnie dyskutowali i wymieniali się swoimi doświadczeniami. Prowadzący udzielił uczniom cennych rad i wykonał kilka ćwiczeń które pomogą w rozwijaniu recytatorskich talentów. Na koniec spotkania instruktor podziękował wszystkim za przybycie i wyraził chęć kontynuowania tego typu spotkań.