Święto Niepodległości 2011

Image    Listopad kojarzy nam się z jesiennymi liśćmi, świętem zmarłych, andrzejkami ale także z 11 listopada czyli Świętem  Niepodległości. To tego dnia w 1918r Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.
     W naszej szkole uroczysty apel  z tej okazji  odbył się w czwartek 10.11.11r. Został on przygotowany przez uczniów klasy IIIg. Przedstawienie pokazywało grupę uczniów, którzy nie uważali na lekcji historii, a potem  nie potrafili poradzić sobie z referatami, w których  liczyło się „twórcze podejście do problemu” niepodległości. W związku z tym o  pomoc zwrócili się do babci jednego z kolegiów i weterana wojny, którzy opowiedzieli i wytłumaczyli jak to było z tą niepodległoscia. Uroczystość uświetnił chór szkolny śpiewający pieśni patriotyczne.
    Na zakończenie głos zabrała  pani dyrektor i zachęciła do udziału w uroczystościach, które odbędą się w naszej wsi właśnie z okazji tego jakże ważnego święta dla wszystkich Polaków.