Idą święta !

Do świąt pozostało kilka dni. Każdy z nas ma dużo obowiązków, z których chce jak najlepiej się wywiązać. W naszej szkole przygotowania do świąt ruszyły pełną parą już na początku grudnia. Nauczyciele i niektórzy uczniowie dwoją się i troją, aby to wigilijne spotkanie w naszej szkole było równie magiczne jak w poprzednich latach.

Prawie wszyscy uczniowie z klasy II i III gim przygotowują jasełka, które stały się tradycją. Pierwszy występ przed publicznością odbędzie się 22 grudnia, więc młodzi aktorzy dają z siebie wszystko, aby zdążyć na czas. Pomaga im i wspiera ich p. Anna Grochowczak. Chłopcy z gimnazjum pomagają w udekorowaniu szkoły; wieszanie lampek na choinkach, ustawienie szopki przed szkołą. Natomiast dziewczyny pomagają w przystrojeniu klas i korytarzy.
    Na wsi też wiele się dzieje, bo Bukowiec jest bogaty w tradycje i obyczaje. Jedną z nich jest „Chodzenie Gwiozdorów”. Gwiozdór wieczorami w czasie adwentu, w towarzystwie gwiazdki i diabła, odwiedza bukówczan, a zwłaszcza tych, których domy zamieszkują dzieci. Sprawia to wszystkim ogromną radość, a także starszym, którzy przypominają sobie własne dzieciństwo.