XXVII Bieg Sokoła 2012

Tradycją stało się, że w pierwszą niedzielę kwietnia w Bukówcu Górnym, organizowany jest Bieg Sokoła. W tym roku odbyła się już 27 edycja Biegu, na który przyjeżdżają nie tylko zawodnicy z całego kraju, ale i zza granicy. Jak co roku, w imprezie wzięła udział bardzo liczna grupa naszych uczniów, zarówno startując w biegach młodzieżowych, jak i pomagając w jej organizacji.

Kilka minut po tym, jak wszyscy uczestnicy zjawili się na mecie, rozpoczęło się oficjalne powitanie wszystkich biegaczy i ceremonia otwarcia imprezy. Na maszt wciągnięta została flaga państwowa i odśpiewane zostały hymny: państwowy oraz hymn „Sokoła”. Na początku wystartowali uczestnicy bieguna 1 km, następnie wystartował bieg główny na dystansie 15 kilometrów oraz biegi na 2 i 5 kilometrów. Zanim na podium stanęli zwycięzcy, odbył się występ UKS „SOKOLIK”, przygotowany  przez pana Dariusza Wandolskiego.

Należy zaznaczyć, iż uczniowie naszej szkoły, w swoich kategoriach, odnieśli spore sukcesy w tych zawodach. W pierwszej szóstce znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły. Estera Śliwa z klasy II SP zajęła I miejsce (1 km), Karolina Cukierska (klasa II SP)  -  IV miejsce (1 km), Szymon Kot (klasa II SP) - II miejsce (1 km), Błażej Kot (klasa II SP) -  III miejsce (1 km) oraz Dawid Marcinek (klasa II gimnazjum) – III miejsce (2 km).

Bieg Sokoła można nazwać wielkim bukówieckim sukcesem, ponieważ z roku na rok osiąga większą popularność. My, uczniowie tutejszej szkoły, a także dyrekcja oraz nauczyciele, bardzo aktywnie i chętnie angażujemy się w organizację tej dużej imprezy. Teraz możemy sobie tylko życzyć, aby ”Bieg Sokoła” odbywał się do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej...