Udział w Gminnym Dniu Ziemi 2012

27 kwietnia 2012r. 15 – osobowa reprezentacja Zespołu Szkół z Bukówca Górnego uczestniczyła w Gminnym Dniu Ziemi. Tegoroczne obchody święta ziemi odbywały się w Jezierzycach Kościelnych, a następnie na Koczurach.

Po powitaniu i otwarciu imprezy nastąpił pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów ZS z Jezierzyc Kościelnych. Następnie poszczególne zespoły w kategoriach wiekowych: klas I – III, IV – VI oraz I – III gimnazjum, otrzymały test, gdzie uczniowie musieli wykazać się wiedzą ekologiczną, przyrodniczą i leśną. Potem zespoły przeszły na tor przeszkód, a tu wykazywali się sprawnością fizyczną. Następnie mieliśmy za zadanie pieszo pokonać trasę z Jezierzyc Kościelnych do Leśniczówki na Koczurach. W trakcie przechadzki w lesie czekały na nas kolejne zadania do wykonania. W końcu dotarliśmy na miejsce, a tam nastąpiło podsumowanie konkursów, wręczenie dyplomów i nagród. Na koniec zorganizowano dla wszystkich uczestników Gminnego Dnia Ziemi ognisko z kiełbaskami.
       Podczas Dnia Ziemi dopisywał nam dobry humor i piękna, wiosenna pogoda.