Dzień Dziecka 2012

Stałą się już tradycją to, że pierwszego dnia czerwca w naszej szkole organizowany jest "Sportowy Dzień Dziecka". Naprzeciw siebie w wieloboju sportowym stanęły klasy I - III SP, klasy IV - VI SP oraz klasy I - III Gimnazjum.

Na początku pani Dyrektor powitała wszystkich kibiców i zawodników zgromadzonych na sali i czekających na zawody. Sportowy Dzień Dziecka rozpoczął się od zaśpiewania "Barki", która była dyspensą na zjedzenie pysznych kiełbasek przygotowanych przez mamy z Rady Rodziców, bo warto dodać, że w tym roku pierwszy dzień czerwca przypadł w piątek :)
    Kiedy już zaśpiewaliśmy pieśń głos zabrał prowadzący imprezę, pan Dariusz Wandolski, który zachęcał kibiców do dopingowania swoich klas i zaprosił do pierwszej potyczki najmłodszych uczniów z naszej szkoły czyli klasy I - III Szkoły Podstawowej.
    Po kilkunastu konkurencjach najlepsza okazał się klasa III Szkoły Podstawowej, jednak walka trwała pomiędzy klasami I i II, które to wystawiły bardzo dobrych zawodników do zawodów. Końcowy rezultat najmłodszych to: miejsce I - klasa III, miejsce II - klasa II, miejsce III - klasa I.
    Po najmłodszych na tor zostali zaproszeni uczniowie z klas IV, V oraz VI. Kibice już na początku zawodów stawiali jako faworyta w tej kategorii rozgrywek klasę VI i nie mylili się. Mimo ciężkiej walki z resztą klas na pierwszym miejscu zawody zakończyła klasa VI, drugie miejsce przypadło klasie V, natomiast na końcu stawki znalazła się klasa IV.
    Po tym jak zakończyła się konkurencja z zawodnikami z klas IV - VI wszyscy na sali zaproszeni zostali na kiełbaski i lody przygotowane przez mamy z Rady Rodziców, które od samego rana walczyły z deszczem ale mimo to przygotowały pyszne grillowane kiełbaski dla każdego z uczniów i nauczycieli. Dodatkowo każdy poczęstował się lodem, który także został zakupiony przez Nasze Kochane Mamy z Rady.
    Kiedy już wszyscy zjedli i odetchnęli przyszedł czas na rozgrywkę pomiędzy najstarszymi klasami naszej szkoły. Na przeciw siebie stanęły klasy I, II oraz III gimnazjum. Nikt nie śmiał wytypować tutaj faworyta, ponieważ w roku ubiegłym klasa II gimnazjum stawała do rozgrywki jako faworyt, a okazało się na zakończeniu, że najlepsza jest jednak klasa I gimnazjum.
    Rywalizacja o punkty trwała od samego początku, aż do ostatniej rundy kiedy to klasa II i III gimnazjum na swoim koncie miały tyle samo punktów. Ostatnia runda to pytania z wiedzy o rozgrywkach Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie - tutaj najlepsi okazali się reprezentacji klasy III gimnazjum, którzy zgarnęli całą pulę punktów i zwycięsko zakończyli zawody. Tuż za klasą III gimnazjum uplasowała się klasa II gimnazjum, zaś trzecie miejsce zainkasowała klasa I gimnazjum.
    Następnie odbyła się ceremonia dekoracji. Wszystkie drużyny-klasy otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci cukierków na osłodę :)
    Samorząd Szkolny przygotował nagrody dla najlepszych kibiców, którzy wyróżniali się podczas trwania zawodów. Warto tutaj dodać (ale to oczywiście już w kontekście żartu), że najbardziej z prezentu cieszyła się klasa I gimnazjum, która w nagrodę za wspaniały doping swoich zawodników otrzymała oficjalny zegar UEFA Euro 2012 - jest to o tyle ważny prezent, że uczniowie tej klasy od dłuższego czasu toczyli spór o zegar z uczniami klasy III gimnazjum :)
    Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za wspaniały i co warto podkreślić KULTURALNY doping podczas trwania zawodów i życzyła uczniom naszej szkoły wesołego i udanego Dnia Dziecka.
    My uczniowie ze swojej strony serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, wuefistom oraz Samorządowi Szkolnemu i oczywiście naszym Mamom z Rady Rodziców za wspaniałe przygotowanie tegorocznego Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że w roku przyszłym pogoda będzie bardziej łaskawsza i pozwoli nam rozegrać zawody na świeżym powietrzu :)