Gminny Turniej Piłki Ręcznej 2012

15 czerwca 2012 r. o godz. 15.00 na Hali Sportowo – Środowiskowej we Włoszakowicach odbył się „Międzyszkolny Turniej Juniorów w Piłkę Ręczną o Puchar Wójta Gminny Włoszakowice”. Organizatorem turnieju był Gminny Zakład Komunalny. Patronat nad imprezą objęli pan Stanisław Waligóra wójt Gminy Włoszakowice oraz klub MKS Arot Astromal Leszno reprezentowany przez pana Ryszarda Kmiecika i jego członków.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy III SP. Wcześniej mali sportowcy brali udział w cyklicznych zajęciach z piłki ręcznej. Zajęcia prowadzone były przez trenerów klubu Arot Astromal Leszno panów Ryszarda Kmiecika i Jacka Mateckiego. Chłopcy poznali zasady gry w piłkę ręczną, doskonalili elementy taktyczne i techniczne gry oraz  współpracowali zespołowo. Opanowanie wiadomości i umiejętności z zakresu gry w piłkę ręczną przyczyniło się do sukcesu naszych chłopców. W wyniku rywalizacji uczniów klas trzecich z terenu gminy Włoszakowice reprezentanci z Bukówca Górnego zajęli w turnieju II miejsce. Serdecznie im gratulujemy.