Egzaminy gimnazjalne 2013

Jak co roku uczeń klasy III gimnazjum musi napisać egzaminy sprawdzające wiedzę po trzech latach nauki w gimnazjum. Są one bardzo ważne, gdyż uzyskane punkty pozwolą w większości zdecydować o ich przyszłości: wybrać szkołę ponadgimnazjalną i kontynuować edukacje, by w przyszłości pracować w wymarzonym zawodzie.

Od ubiegłego roku szkolnego, zgodnie z nową podstawą programową uczniowie muszą zmierzyć się z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, nauk przyrodniczych (tj. fizyka, chemia, geografia, biologia), wybranego języka nowożytnego i języka polskiego. Każdy gimnazjalista powinien ten test potraktować poważnie i napisać go na miarę swoich możliwości, wykorzystując całą swoją wiedzę zdobytą na każdym etapie nauki. W tym roku egzaminy odbędą się w dniach :

23 kwietnia 2013 r. - część humanistyczna

24 kwietnia 2013 r. - część matematyczno-przyrodnicza