E-dziennik w naszej szkole.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w naszej szkole w klasach 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum nauczyciele nie korzystają już  z tradycyjnych dzienników lekcyjnych. Zastąpił je nowoczesny e-dziennik czyli dziennik elektroniczny. Dostęp do e-dziennika odbywa się przez sieć internetową.

Zakres informacyjny przechowywany w dziennikach elektronicznych jest większy niż w tradycyjnych dziennikach papierowych, dlatego jest wygodniejszy i ułatwia pracę nauczycielom. Możliwość dostępu do niego mają również uczniowie i rodzice. Każdy z nich posiada swój login z hasłem i w każdym momencie może wejść na stronę szkolnego e-dziennika.

Uczniowie mogą w nim sprawdzić, jakie otrzymali oceny w bieżącym dniu, jaka jest ich frekwencja na zajęciach lekcyjnych, kiedy odbędą się sprawdziany, a także jak wypadają z ocenami na tle klasy i szkoły.

Rodzice dzięki dziennikowi mogą codziennie doglądać postępów dziecka w nauce, mając w ten sposób większą kontrolę nad swoimi pociechami. E-dziennik umożliwia również szybszy kontakt z nauczycielami, do których można wysłać „e-dziennikowego e-maila”. Taki system elektronicznych dzienników został wprowadzony we wszystkich szkołach gminy Włoszakowice.

Strona naszego szkolnego e-dziennika: https://bukowiec.mobidziennik.pl/dziennik/